14:00
День пам’яті жертв політичних репресій

Щорічно, у третю неділю травня, в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри... В Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб, величезну кількість із них було розстріляно, усі інші пройшли тюрми, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян.В Україні практично немає людей, чиї б родини, у тих чи інших формах, не торкнулися репресії.
Старшокласники ЗОШ №10 взяли участь у заходах вшанування пам'яті жертв політичних репресій.

Учні 10 - А класу разом із класним керівником Поволоцькою Г.М. і бібліотекарем Коваленко І.Л. організували літературну дискусію "Василь Стус - постать, що єднає Україну" для вивченні життєвого й творчого шляху поета  Василя Стуса. Об'єднати і згуртувати народ можуть не тільки подія, програма, але єдина справжня біографія людини, монумент якої має стати у самому серці України неподільним символом єднання, визнання та слави.
"Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя ..." (фото)

У 10-Б класі (кл. керівник Полупан Н.М.) було проведено виховну годину просвітницького змісту "Політичні репресії радянських часів" з метою вшанування жертв політичних репресій, збереження пам'яті про невинно загиблих, поновлення доброго імені жертв сталінського терору як після їх смерті, так і за життя (фото)

Учні 11А класу разом із учителем історії Дудочкіною Ю.М. виготовили інформаційні буклети, які ви зможете переглянути в шкільній бібліотеці (фото)
 

Переглядів: 70 | Додав: Anna_Pilipenko | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0